Český Krumlov

Noční prohlídky

Adresa: Cestovní agentura Oto Šrámek; Křížová 442, 381 01 Český Krumlov
Telefon/fax: +420 380 714 402
Mobil: +420 602 428 016
E-mail: oto.sramek@seznam.cz

Prodej vstupenek v informačním centru!

Otevírací doba:

duben, září, říjen denně od 19:30
květen – srpen denně od 20:30

POZOR! Prohlídky probíhají v angličtině a němčině; prohlídku v češtině je třeba předem objednat na tel. +420 602 428 016 nebo e-mailem na oto.sramek@seznam.cz.

Vstupné:

STARÉ MĚSTO 250 Kč/osoba (děti do 10 let zdarma)
A ZÁMECKÁ NÁDVOŘÍ 300 Kč/osoba (děti do 10 let zdarma)

Denní procházku městem máte za sebou a posvačili jste v tolika stylových restauracích, že už na večeři nemáte ani pomyšlení? Dřímá ve vás duše romantika? Fascinuje vás podmanivá atmosféra historické architektury? Prohlédněte si jádro Českého Krumlova v noci, když se zavřou obchody, křivolaké uličky potemní a největším monumentům přidá na tajemnosti pouliční osvětlení.

Na výběr máte ze dvou prohlídkových tras:

Staré město (asi 60 minut) – Za doprovodu profesionálního průvodce, který tichým vyprávěním atmosféru místa jen umocňuje, projdete historické centrum Českého Krumlova. Dozvíte se něco z historie města, jeho stavebního vývoje i současnosti. Vaši fantazii dozajista podnítí pověsti o založení Krumlova, šíleném levobočkovi císaře Rudolfa II. i podvodném alchymistovi. Ti pragmatičtěji založení ocení ukázky architektury původních měšťanských domů a kostela sv. Víta.

Staré město a zámecká nádvoří (asi 90 minut) – Po prohlídce historického jádra Českého Krumlova přichází na řadu dominanta města – honosný zámek s pěti nádvořími. Noční výprava končí u barokního divadla na pátém zámeckém nádvoří.

Kam ještě…

Kde nás najdete
Víte že…

Víte, že Pravčická brána v NP České Švýcarsko je největší skalní most na našem kontinentě? Rozpětí oblouku u dna je 26,5 metrů a výška otvoru dosahuje úctyhodných 16 metrů.